התחבר
      אודות יוצרת השיטה     פורומים     צור קשר     דף הבית  
  למד בכיף למד באהבה ופרוץ גבולות     
  רינה עוסקת בהוראת נגינה משנת 1988 ובתרפיה במוסיקה משנת 1994 . היא משלבת בטיפוליה ידע מתוך ניסיון שצברה בארץ ובחו"ל. בעלת תואר M.A בתרפיה במוסיקה מאוניברסיטת הנמן שבפילדלפיה, ארה"ב, ובעלת רשיון משרד הבריאות הישראלי והאמריקאי. פסנתרנית במקור, בוגרת האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר B.A במוסיקה, חינוך ופסיכולוגיה מאוניברסיטת ת"א.
   
  מציגה בכנסים מקצועיים בארה"ב ובישראל ומשתתפת במחקרים חלוציים בתחום. בעלת ניסיון רב בעיקר בעבודה עם ילדים, נוער וקשישים.
  בעלת ניסיון עבודה בבתי חולים, בתי אבות, בתי ספר וגנים מרכזיים קהילתיים, מרכזים פסיכיאטרים ומוסדות לנוער שהתדרדר לעבריינות.

  מטפלת באופן יחידני וקבוצתי במגוון רב של אוכלוסיות. אוכלוסייה גריאטרית במחלקות של סיעודיים, תשושים ועצמאים, חולי שבץ ותרדמת, אפאזיה דמנשיה ואלצהיימר, חולים פסיכיאטרים כרוניים, נפגעי תאונות דרכים, נוער שהתדרדר, לעבריינות וילדים שנמצאו בקבוצת סיכון להתדרדרות לחיי שוליים, ילדים חולי שיתוק מוחין, אוטיזם, פיגור שיכלי, דאון סינדרום, בעיות למידה, מחלות מוטוריות, ילדים עם בעיות רגשיות והתנהגות תקשורת והיפראקטיביות.

  סיפורי האישי:

  רינה יהושע-לוי - יוצרת שיטת  Wellbeing through Music

  שלום, שמי רינה יהושע- לוי וברצוני לספר לכם על הדרך איך להפוך להיות מורים לנגינה הוליסטית המתמחים בהוראה באמצעות מתודולוגיית .WM כיצד תהיו מורים מלהיבים ואפקטיביים המציבים לעצמם מטרות ואתגרים גבוהים ובעלי משמעות ומשיגים אותם, ומביאים לחייהם וחיי אחרים הרבה מוסיקה, הנאה, התפתחות, סיפוק ודרכים רבות לביטוי עצמי.  
  נשמע מעניין? המשיכו הלאה.
   
  אני פסנתרנית, מורה מנוסה לנגינה, ותרפיסטית במוסיקה בעלת ניסיון של כ22 שנה ותוצאות מוכחות של מאות תלמידים, מטופלים, משפחות ומורים לנגינה בארץ ובחו"ל. חלומי מגיל 7 היה לבטא את עצמי במוסיקה. מכיוון שלמדתי בשיטה המסורתית של לימודי פסנתר, הורשיתי לנגן אך ורק את היצירות הקלאסיות שניתנו לי.

  את נטייתי לכתיבה והלחנת שירים נאלצתי לקיים בסתר ורצוני לבטא עצמי בשירה נגדע עוד בטרם החל כי "המורה לנגינה קבעה ש: אין לך קול מדהים". סיימתי תואר ראשון כפסנתרנית באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת ת"א, אך תמיד ידעתי שאין אני מעוניינת להיות פסנתרנית קלאסית ונמשכתי ללימודי הפסיכולוגיה, שיטות הוראה בבית הספר לחינוך ולבסוף מצאתי את עצמי לומדת בארה"ב תואר שני בתרפיה המוסיקה באחת האוניברסיטאות היוקרתיות ואיכותיות ביותר בתחום.

  כששבתי לארץ מצאתי את עצמי נשאבת כאילו במקריות למקומות של התנדבות ויצירת פרויקטים עם ילדים על מנת לעודדם להביע עצמם באופן חופשי גם אם לא יצאו מוסיקאים או זמרים מקצועיים- יצרתי פרויקט בית ספרי של כישרונות צעירים שנתן במה לרעיונות המקוריים, גם אם הם לא היו זוכים בפרס בתחרות כלשהי. ופתאום, שוב מצאתי עצמי יושבת באולפני רדיו 103 FM, בפינת ביטוי אישי אותה יזמתי. פתאום הבנתי שהיעוד שלי הוא כנראה לבשר לעולם את בשורת הביטוי העצמי באמצעות המוסיקה וללחום נגד טיפוח מצוינות מוסיקלית על ידי דיכוי היצירתיות, המקוריות והביטוי האישי הספונטאני הייחודי ומלא הפוטנציאל שבכל אחד.

   כעת ברצוני להעביר למורים נבחרים  את התובנות שלי, מתוך הידע הרב שצברתי לאורך השנים, ובניתי סדרת סדנאות ייחודיות מתומצתות ופרקטיות. אני מזמינה אתכם לקרוא עדויות של אנשים שעבדתי איתם ולראות את התוצאות שהם השיגו בתהליך.

   כפסנתרנית צעירה מצאתי עצמי עובדת עם ילדים ונוער דרך מוסיקה בכל מיני דרכים- לימוד אורגניות בפנימייה בעין ורד, לימוד אורגן ופסנתר במתנסים, והייתי עדה לנסים שקרו בזכות המוסיקה- ילדים החלו להיפתח, המוסיקה קרבה ויצרה אמון, ילדים החלו ליצור, ילדים החלו להביע... וחשתי ש"הלוואי שהייתי יודעת מה לעשות עם כל זה". חשתי שחסר לי ידע כדי להמשיך עם זה הלאה.

  היו ילדים סגורים מאד שהחלו להביע עצמם בעזרת המוסיקה. אך זה נעצר שם, כי לא ידעתי איך לפתח זאת. את זה לא לימדו אותי באף מקום. חשתי תסכול רב מחוסר האונים שלי, עומדת מול כוחה העצום של המוסיקה ולא יודעת כיצד להפיק מכל זה תועלת לילדים שהיו כל כך זקוקים לכך.בשלב ההוא פשוט המשכתי עם מה שידעתי בתחושה שאם הייתי יודעת יותר על העולמות הרגשיים- היה בכוחי להשיג תוצאות אף הרבה יותר טובות.

   כל זה השתנה לאחר לימודיי הרבים והממושכים בכל תחומי החינוך, הפסיכולוגיה והטיפול במוסיקה. כעת, כתרפיסטית במוסיקה, חשתי שיש בידי הכלים הנחוצים ואף הרבה מעבר לכך, על מנת להתמודד עם כל מצב בהוראה ולהביא את התקדמותם של תלמידיי למקסימום. עדיין נדרשה עבודה רבה של התאמה, אדפטציה, שילוב מידע וניסיון מתחומים שונים עד שהתגבשה לה הנוסחא הסופית המנצחת, המתאימה לעבודה בתחום ההוראה, להבדיל מהתחום הטיפולי.

   כחלק מהתפתחותי כמורה לנגינה לימדתי ולמדתי כמעט בכל מסגרת אפשרית בארץ ובחו"ל.

  למדתי את קורסי המתודולוגיה באקדמיה למוסיקה שנקראו : "מתודיקה של המוסיקה" שם כתבנו מערכי שיעור דמיוניים והגשנו עבודות סמינר של השוואות  תיאורטיות בין כל ספרי הלימוד שהיו קיימים בשוק אז. נסעתי לארה"ב היישר לאוניברסיטת Hahnemann   שבפילדלפיה, שהיום נחשבת חלק מ-Drexel University. עשיתי זאת על מנת שאוכל ללמוד תרפיה במוסיקה מהמורים הטובים ביותר בעולם באחת המגמות לטיפול במוסיקה הטובות בעולם, שבראשה עומד Paul Nolan המדהים. למיטב ידיעתי לפחות כשאני למדתי שם-זו הייתה המגמה הטובה ביותר בעולם! http://www.drexel.edu/cnhp/creativearts/music_therapy/about.asp

   משנת 1988 לימדתי ועודי מלמדת נגינה באופן פרטני תלמידים בגילאים שונים( מגיל 3 ועד 80), לימדתי אוכלוסיות מאזורים גיאוגרפיים שונים ( בארץ ובחו"ל),  אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, ומחוננים.

   עבדתי במוסיקה באופן פרטני עם קשישים בבתי אבות על מנת להיטיב את איכות חייהם, חלקם היו בדיכאון עמוק, וזכיתי לראות איך המוסיקה והאמונה שלי כתרפיסטית בכלי הזה שנקרא מוסיקה, אט אט גורמים להם לצאת מהבידוד שהכניסו עצמם לתוכו, להתחיל לתקשר ואף ליהנות מקבוצות שהעברתי במקום. ראיתי כיצד עבודתי עם קשישים אלו יוצרת עבורם משמעות בחיים ומשהו בשבילם לחכות לו. פתאום נשמעה מוסיקה באגפים השונים של המקום. רופאים ואחיות הסתובבו מחייכים ואף החלו להעתיק את מקום עבודתם על מנת שיוכלו להאזין לשלל המנגינות המוכרות שהתנגנו והושרו במקום.

  חוויתי חוויות עוצמתיות, כאשר ראיתי כיצד בעבודה של טיפול במוסיקה פעם בשבוע עם מתבגר אוטיסט כבן 15, הוא החל ללמוד כיצד ליהנות ממשהו. הוא החל לחייך יותר, לאלתר קטעים מוסיקליים,  החל לנגן עם חבריו , ואף מצא לעצמו חברה!

  באופן קבוצתי הדרכתי קבוצות מוסיקה "אמא ואני" בפילדלפיה לילדים בני כשנה עד5 בקבוצות שונות כחלק מהסטאג' שלי, הדרכתי קבוצות ילדים בטרום כלי במרכזי מוסיקה שונים בארץ, ניהלתי בארץ מעגלי תופים לילדים, נוער ובאירועים (עוד לפני שהתחום הפך לפופולארי בארץ, על פי הכשרה שעברתי ישירות מ-  ,Arthur Hull גדול מנהלי מעגלי המתופפים בעצמו), העברתי סדנאות דמיון מודרך לקבוצות של חברות גדולות כמו חברת אורנג' כחלק מימי גיבוש שלהם, והנהגתי קבוצות מוסיקה לחולי סכיזופרניה, קשישים סיעודיים ,תשושים ועצמאים בבתי אבות שונים בארץ ובחו"ל.

  מסלול לימודיי הארוך כלל סך הכל 11 שנות לימוד אקדמיים לקראת תארים- 6 שנות לימודים לקראת 3 תארי :BA במגמה לשיטות הוראה בבית הספר לחינוך, במסלול השלמות מלא בפסיכולוגיה  ובמגמה לביצוע פסנתר באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין באוניברסיטת ת"א, ולאחר מכן עוד כ5 שנים של לימודים לקראת התואר השני בטיפול במוסיקה, כולל כתיבת תזה בסגנון מטא- אנליזה באנגלית במשך כ3 שנים בנושא:

  MUSIC AND SPATIAL-TEMPORAL BRAIN FUNCTIONS:"

  INTEGRATION AND CLINICAL IMPLICATIONS"

  ובעברית:   "מוסיקה ותפקודי מוח המוגדרים כפונקציה של זמן ומרחב- אינטגרציה והשלכות קליניות". http://www.holisticmusic.org/Articles.asp?Action=Article&intArticleID=37

   בנוסף לכך עברתי הכשרות רבות בתחומי ההוראה, ההדרכה והטיפול, אשר הוסיפו כולן לארגז הכלים הגדל שבאמתחתי. השתלמתי ביסודות הרפואה סינית, פילוסופיה קבלית, טיפול בטאכיון, התמחות בתחום תרפיית תדרים, אנטנה פריס קופית, שיטת שלהב לעבודה עם תינוקות, שיטת ורדי לעבודה עם ילדים עם בעיות קשב וריכוז, שיטת IPEC,  GIM, Biofeedback  ,Theta Healing.

   כמו כן, לקחתי חלק בפרויקטים מחקריים אשר התמקדו בהשפעת המוסיקה על איכות החיים ועל ההתפתחות הקוגניטיבית של המוח.

   כשחזרתי לארץ לאחר 5 השנים ששהיתי בארה"ב לצורך הלימודים הגבוהים, התחלתי ליישם  בשיטות ההוראה שלי חלקים ניכרים מהידע והניסיון שרכשתי במסגרות השונות- באוניברסיטה ובעבודה הקלינית. בשהייתי בארה"ב בחרתי באופן מודע להתנסות בעבודה בטיפול במוסיקה במקומות רבים ומגוונים ככל שאפשר, על מנת לרכוש ניסיון קליני רב ומגוון לשם צבירת ניסיון עשיר.

   והתוצאות לא אחרו לבוא.

   הרציתי כבר בפני אלפי אנשים, מכל הסוגים והמינים, הצגתי בכנסים מקצועיים בישראל ובארה"ב, בימי עיון לעובדים מקצועיים העובדים כמרכזי פעילויות במרכזים  שונים לקשישים, העברתי קורסים במכללות כמכללת לוינסקי למורים וגננות ( קישור להמלצה) שרצו להשתלם ולקבל ידע על תחום הטיפול במוסיקה וכיצד הוא יכול לבוא לעזרתם בכיתותיהם וגנים שבם עבדו, בכנסים של כ500איש לרופאים באוניברסיטת ת"א אשר ניסו לעמוד על סודות הצלחתה של הטיפול במוסיקה והמחקרים המדעיים האמפיריים אשר מצליחים להסביר רק חלק מהנפלאות שמטפלים במוסיקה רואים יום יום בעבודתם, בכנסים ארציים של אגודת הפסיכותרפיסטים והפסיכואנליטיקאים לצד פרופ' יורם יובל ואחרים, בכנסי האגודה לגרונטולוגיה ורבים נוספים.

   אבל את הסיפוק הגדול ביותר שלי אני מקבלת כאשר אני מרצה ומעבירה את הידע שלי הלאה למורים לנגינה על מנת שיוכלו להמשיך את אשר התחלתי לפתח, ליהנות מכל פירות עמלי עם תלמידיהם כדי שאוכל לשמוע על הצלחות גדולות שלהם בקריירה שבחרו ובכך יתממש חזוני לפורומים רבים בארץ ובעולם להעצמת מורים, תמיכה, ליווי ולהגברת התודעה על חשיבותה של המוסיקה והחינוך המוסיקלי, כמו גם החשיבות לתגמל באופן נאות את המורים השגרירים, שהם בדרך כלל בעלי כישרונות וכישורים רבים- מוסיקליים, מנטאליים ורגשיים.

  והדבר המדהים שאני כה אוהבת זה לראות מורים שפתאום מבינים משהו חדש, שמקודם הם לא ראו אותו, או אולי אף לא ידעו על קיומו. ואז, הם מבינים כיצד הם פועלים, וחשוב מכך הם מבינים כיצד הם יכולים לשנות ולשדרג את התוצאות שהם מקבלים כמורים. באותו הרגע אני יודעת, והם יודעים שהם עברו שינוי.

  מורים שנחשפו בסדנאות WM  לכלים המתודולוגים העצמתים והמעצימים שלנו כבר לא ישובו הביתה ויחזרו להיות אותם מורים שהיו תמיד. הם קיבלו את הכלים שהם צריכים כדי ליצור שינוי משמעותי בקריירה שלהם כמורים לנגינה. וגם אתם יכולים לקבל את הכלים האלו!

  אם אתם אנשים רציניים, המחויבים לעצמכם ולתלמידיכם (הנוכחיים או עתידיים), ומעוניינים לקבל כלים שעשויים לשנות מקצה אל קצה את דרך הוראתכם ואף את תפישתכם לגבי תלמידיכם ועצמכם כמורים לנגינה, אז סדנת WM  הקרובה נועדה בדיוק עבורכם.

  ולסיום מעט אודות החזון ..

  מאחר ועולם המוסיקה הינו עולם ומלואו... אנו פועלים מתוך חזון של הבאת המוסיקה וברכותיה לכל! אם כולנו ננגן ונשיר ונביע עצמנו דרך המוסיקה, כמו גם בדרכים יצירתיות נוספות, נוכל לחוות את העונג וההתעלות שבחוויות מעין אלה ובתרומתן לחיינו.

   שיטת WM הינה שיטת הוראה ייחודית לנגינה בפסנתר וקלידים לכל הגילאים, כולל לבעלי צרכים מיוחדים. הגישה מותאמת  בצורה אינדיווידואלית לכל תלמיד ומעודדת את מיצוי הפוטנציאל והביטוי האישי, תוך כדי שימת דגש על הרחבת הידע והמיומנויות המוסיקליות לפי הצורך והעניין של כל תלמיד. שיטת ההוראה מכוונת ליצירת חוויות מוסיקליות חיוביות ולהעצמת אהבת המוסיקה והביטוי האומנותי ככלל.

  קורות חיים:

  * השכלה:
  M.A בתרפיה במוסיקה, אוניברסיטת הנמן (Hahnemann) פילדלפיה, ארה"ב.
  פרס הצטיינות עבור עבודה קלינית 1998.
  B.A במוסיקה וחינוך, Magna Cum Laude, אוניברסיטת תל אביב.
  מצטיינת הדיקן לשנת 1992.
  לימודי השלמות בפסיכולוגיה לתואר ראשון - אוניברסיטת תל אביב.

        לימודי שיאצו ורפואה סינית- מכללת מדיסין, רמת גן (2004)

        התמחות בשיטת אייפק לטיפול פיזי-רגשי משולב.(2006)     
        השתלמות בשיטת תטא הילינג לריפוי, יצירת מציאות והרחבת התודעה בשימוש בגלי תטא.(2007) 
  ה   הכשרה בתרפיית תדרים.(2007)
   

  * כנסים ומחקר:
  הצגת תוצאות עבודת מחקר בנושא "מוסיקה ותפקודי מוח המוגדרים כפונקציה
  של זמן ומרחב - אינטגרציה והשלכות קליניות" בכנס המאוחד של ארגון
  התרפיסטים במוסיקה בארה"ב (AMTA) שהתרחש באוהיו, ארה"ב (11.98)
  ובכנס ה-14 של האגודה הישראלית לגרונטולוגיה, 2001. ראה מאמרים, כנסים ועבודות מחקר.
  בעקבות הכנס הוצגה השיטה הטיפולית בתוכנית הרדיו של דנה הררי ברשת א'.
  מובילת מחקר ייחודי בתחום שיקום מושתלי
  Coclear Implant בעזרת טיפול
  במוסיקה, בשילוב עם מחלקת אודיולוגיה והמרכז לנוירופיזיולוגיה קלינית בבית
  החולים שניידר(3.2003). המחקר החדשני סוקר  בחדשות מבט בערוץ 1 ובעיתונות.
  הצגת הקשר המחקרי שבין מוסיקה לבין תפקוד המוח בכנס ה-3 של האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה (2.2005).ראה מאמרים, כנסים ועבודות מחקר.
  * רשיונות:
  Music Therapist-Board Certified M.T-B.C - בעלת רשיון האיגוד האמריקאי לתרפיסטים במוסיקה (עד 2003).
  בעלת רשיון משרד הבריאות הישראלי. כמרפאה בהבעה ויצירה.
  חברה בארגון יהת - האיגוד הישראלי לתרפיה ע"י יצירה והבעה.


  * ניסיון מיקצועי:
  06.1999 עד היום
  פסיכותרפיסטית בעלת התמחות בתרפיה במוסיקה. טיפול בילדים, נוער ומבוגרים במסגרת פרטית באופן יחידני וקבוצתי.
  (ראה המלצות ותמונות)

  09.1988 עד היום
  פסנתרנית ומוסיקאית - מופיעה בארועים שונים ועוסקת בהוראת נגינה.
  (ראה פעילויות מוסיקליות נוספות)

  09.2004 - 02.2004
  מגישת פינת ביטוי אישי בתוכנית רדיו לילדים ב
  FM 103. (ראה כתבות ומאמרים)

  08.2004 - 01.2004
  יוזמת ומנהלת מוסיקלית של פרויקטים בית ספריים לעידוד כשרונות צעירים.

  11.2003 - 01.2002
  תרפיסטית במוסיקה בבית החולים שניידר לילדים עד 06.2002 במחלקת אישפוז ג,
  ומ: 10.2002 במחלקת אודיולוגיה במסגרת שילוב טיפול במוסיקה בילדים מושתלי
  CI. (ראה פירסום)
  06.2002 - 10.2001 מרצה בסמינר לוינסקי - השתלמות מורים בנושא: "מי צריך טיפול במוסיקה"?
  (ראה המלצה)

  06.2002 - 09.2001
  הנחיית קבוצה טיפולית של חניכי אקי"ם כפר סבא בגילאי 20 - 16.

  06.2002 - 02.1999
  תרפיסטית במוסיקה בבתי אבות: ברמת חן (ע"ש פנחס רוזן ואניטה מילר),כפר סבא (המבריא),
  והוד השרון (גן שלווה). עבודה קבוצתית ויחידנית במחלקות סיעודיים, תשושים ועצמאים. (ראה המלצה, מכתב תודה ותמונות)

  06.1999 - 12.1998
  תרפיסטית במוסיקה בבית חולים אסף הרופא - עבודה עם ילדים ( 8-4) חולי
  CP.

  04.1998 - 11.1998
  Spring Lake , Psychogical group, ניו ג'רסי, ארה"ב. מתן יעוץ פסיכולוגי
  שיקומי לנפגעי תאונות דרכים.

  01.1997 - 11.1998
  ,PsyCare Incפילדלפיה, ארה"ב. ריפוי במוסיקה בשני מרכזיים גריאטריים (ראה המלצה).
  10.1996 - 11.1996
  Brinton Manor פילדלפיה, ארה"ב. ניהול זמני של מחלקת תרבות במרכז
  גריאטרי ושיקומי. (כולל טיפול בחולי שבץ ותרדמת)
  03.1995 - 01.1997
  ,Kardon Institute of the Arts For people with Disabilities פילדלפיה, ארה"ב. ריפוי במוסיקה לסובלים מאוטיזם, פיגור שכלי, דאון סינדרום, בעיות למידה. מחלות מוטוריות ועוד. (ראה תמונה)
  08.1995 - 06.1995
  אוניברסיטת הנמן, פילדלפיה, ארה"ב - Bridging The Gap.
  השתתפות בתוכנית לילדים בסיכון (15 -9) למען הבעת מודעות בריאותית לקהילה.
  01.1995 - 05.1995
  ,Villas of Fairview
  פילדלפיה, ארה"ב. ריפוי במוסיקה במרכז פסיכיאטרי לחולים כרוניים בין הגילאים 25-82.
  09.1994 - 12.1994
  Creative Kids
  , ניו גר'סי, ארה"ב.& הפעלת קבוצת העשרה "אמא ואני" לילדים בין הגילאים 14 חודשים ל 4 שנים.
  *נסיון נוסף:

  96                        9.1995-5.1996     

                           אוניברסיטת הנמן , פילדלפיה, ארה"ב. קבלת סמכויות תרגול  בקורסים באוניברסיטה במחלקה ללימודי תואר שני ברי                     בריפוי באומנויות. (ראה המלצה)

   

  9.1995-6.1998

  ניהול מוסיקלי של חבורת הזמר של הקונסוליה הישראלית בפילדלפיה, מטעם הבית הישראלי, ארה"ב. (ראה המלצה)

   

  9.1994-6.1998

                           הוראה בבית ספר לחינוך יהודי   Jewish Children’s Folkshul, פילדלפיה, ארה"ב. (ראה המלצה)

                          

                           8.1992-6.1994

                           שרות צבאי כעוזרת ראש מדור שכר וגמלאות בקריה. חיילת מצטיינת, שנת 1994.

   

                           9.1988-6.1992

                           השתתפות בתוכנית "פרח" מטעם אוניברסיטת תל אביב. עבודה יחידנית של יעוץ והדרכה עם נוער עם                    בעיות  ומשפחותיהם בנתניה. תכנון והפעלת חוג מוסיקה בפנימיה במושב עין ורד עם בני נוער שהתדרדרו לעבריינות

   

   

   

  עידכונים
  כתבות ומאמרים
  אודות Shirina
  הרצאות
  סדנאות
  שירים בריאים
  סיפורי הצלחה שלנו
  פרסומים עלינו
  Shirina להורים ותלמידים
  Shirina למורים ומוסיקאים
  ספרות מומלצת
  טיפול במוסיקה ותדרים (WM)
  שאלות ותשובות
  גלרית תמונות
  המלצות
  תעודות ורישיונות
  הורדת קבצים
  הצטרף לרשימת תפוצה

  התחבר  |  דף הבית  |  אודותינו  |  גלרית תמונות  |  שלח תגובה  |  בקשת אינפורמציה  |  מדיניות פרטיות  |  תנאי שימוש  |  צור קשר  |  מפת האתר

  2001-2019  כל הזכויות שמורות © רינה יהושע - נגינה הוליסטית
  NetzBiz.com האתר נבנה ע''י