התחבר
      אודות יוצרת השיטה     פורומים     צור קשר     דף הבית  
  למד בכיף למד באהבה ופרוץ גבולות     
  עמוד בית  » שאלות ותשובות
  שאלות ותשובות

  1. כמה זמן אורך טיפול?
  ככלל אורך הטיפול תלוי במטרתו, ובקצב ההתקדמות אשר שונה ממטופל למטופל. הטיפול הינו חווייתי ובנוי משלושה שלבים: שלב האבחון ויצירת הקשר הטיפולי- אורך שלב זה כמספר טיפולים בודדים, שלב העבודה- בשלב זה מתרחש עיקר הטיפול. כאן מתרחש עיבוד הרגשות שעולים בתוך התהליכים הפסיכודינאמיים. אורך שלב זה משתנה ממספר טיפולים בודדים (כשמדובר במטרה ספציפית שאינה דורשת עיבוד עמוק) ועד לעבודה של שנה מלאה, כאשר הממוצע נע ביו חצי שנה לשנת טיפול. שלב הסיום והפרידה-שלב זה מכין את המטופל להנאה מהישגי הטיפול בהמשך דרכו וכמו כן עוזר למטופל ליצור תחושת שלמות עם הטיפול ועם הפרידה מן המטפל.
   
  2. מהו אורכו של מפגש טיפולי?
  טיפולים פרטניים-נעים בין 30 ל45 דקות (עפ"י גיל המטופל, והזמן הדרוש לטיפול אפקטיבי ביותר). טיפולים קבוצתיים-נעים בין 45 דקות ל60 דקות (עפ"י גיל המשתתפים ואופי הטיפול).
   
  3. בתי בת ה-7 היא ילדה מבריקה ומוכשרת אך ביישנית וסגורה ואולי בעלת ביטחון עצמי נמוך. האם ישנה דרך לעזור לה להיפתח ולפרוח?
  כדי לעזור לילד להיפתח, ללמוד להביע את עצמו כדי שיהיה בטוחבעצמו, יאמין בעצמו וילמד לחיות בביטוי עצמי מלא. בסדנאות מוסיקה חווייתיות המאפשרות הבעה והתפתחות רגשית פנימית ניתן לראות ילדים המגיעים סגורים ותוך זמן קצר מתחילים להיפתח ולפרוח. בסדנאות אלה ישנו שימוש בטכניקות שונות המעודדות ותומכות בהתפתחות אישית זו.תהליך זה אפשרי באופן יחידני או קבוצתי ואינו דורש ידע מוסיקלי כלשהו מהילדים.
   
  4. האם טיפול זה באמת עובד?
  מתוך ניסיוני האישי עדיין לא נתקלתי באדם או ילד שהטיפול לא עבד עבורו. כמו כן, באתר זה ניתן למצוא דוגמאות רבות לטיפולים והסברים על השיטה. שיטת טיפול זו קיימת משנות החמישים והיא מבוססת על תחומי הפסיכולוגיה, והפסיכיאטריה. תחום הטיפול במוסחקה הינו תחום אקדמי מוכר ומלומד באוניברסיטאות המובילות בתחום ברחבי העולם. ישנו בסיס מחקרי אמפירי הולך וגדל המוכיח את יעילות הטיפול, ואף ישנם מחקרים רבים המסבירים את ההשפעה הנוירולוגית-פיסיולוגית אשר של טיפול זה. באתר זה תוכלו לעיין במקצת מן המחקרים הקיימים בתחום, גם מפרי עטי וגם על ידי עיון בחומר המצוי בקישורים הרבים המצורפים.
   
  5. האם טיפול זה יכול לעזור לילדים הסובלים מבעיית עודף משקל?
  עודף משקל נובע לרוב משילוב של כמה גורמים, אשר המשמעותי שבהם הוא הגורם הנפשי-רגשי. ילד החש תסכול והמוצא נחמה באכילה, אשר לאחר מכן גורמת לו לדימוי עצמי-גופני נמוך הינו ילד אשר זקוק לחיזוק רגשי ולטיפול בבעיות המציקות לו אשר הן אלו המביאות אותו לפנות לסיפוק מאכילה, ולא מאפשרות לו לפתוח בדיאטה ולהתמיד בה. כאשר הבעיה הראשונית הינה רגשית- על הטיפול להיות קודם כל רגשי ורק לאחר מכן או במקביל ניתן יהיה לראות תוצאות במישור הפיסי-בריאותי.
   
  6. אם אני לא מוסיקלי כלל, האם עדיין טיפול במוסיקה יכול להיות יעיל עבורי?
  במילה אחת- בהחלט! טיפול במוסיקה אומנם מתרחש ברובו בתוך העולם המוסיקלי, אם כי כל טיפול מתפתח על פי צרכי המטופל. מתפקידו של התרפיסט במוסיקה להבטיח את הביטוי החופשי של המטופל מבחינה מוסיקלית. התרפיסט יוצר תמיכה ומסגרת מוסיקלית (ועל כן עליו להיות מוסיקאי מיומן) שבה כל אחד, ללא כל ידע שהוא במוסיקה יוכל להביע עצמו ולהתפתח בתוך התהליך. אין כאן משמעות לתוצאה המוסיקלית. המטרה כאן אינה לנצח בתחרות מוסיקה כלשהי, ולעתים פריצות הדרך הגדולות ביותר מתרחשות דווקא כשהמוסיקה עצמה לא הייתה נשמעת מאורגנת וקליטה למישהו מן הצד.
   
  7. כיצד אדע שהטיפול עובד?
  לאחר השלב הראשוני של ההכרות ועם תחילת שלב העבודה הטיפולית מתחילים לחול שינויים בהרגשה הפנימית אשר מקרינים כלפי חוץ. עם המשך התהליך, שינויים אשר יתרחשו בהדרגה בתוך המפגשים הטיפוליים יושלכו החוצה ויבואו לידי ביטוי בכל תחומי החיים. בשלב זה אני כתרפיסטית חווה פידבקים רבים מאנשים הנמצאים בחברת המטופל, המביעים את התפעלותם לנוכח השינויים במטופל- מורים, הטוענים כי הילד יותר מרוכז, יותר משתף פעולה, הורים החווים פחות חיכוכים משפחתיים ביניהם לבין הילד ובין הילד לביו אחיו, פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק שאינם מבינים כיצד המטופל מתקדם במהירות גדולה יותר בטיפולים הפיסיים ועם פחות התנגדות ויתר שיתוף פעולה ועוד.
   
  8. עד להיכן טיפול שכזה יכול להוביל אותי? אם אגלה כשרון מוסיקלי האם אוכל להיות נגן? כלומר האם הטיפול יוכל להוציא ממני את הכישרון או רק יטפל בי?
  ובכן, מהותו של טיפול הינו בעיני להביא להעלאה באיכות החיים של המטופל. כלומר, שטיפול יעיל יעסוק בחיזוק התחומים והמיומנויות החלשות יחסית וישאף למיצוי הפוטנציאל של המטופל בתחומים בהם הוא מוכשר. מכאן, שיתכן שבמהלך טיפול במוסיקה יתגלה כישרון מסוים במוסיקה, או אף יכולה להתפתח התעניינות ואהבה לתחום המוסיקה, תחום המכיל אינספור דרכים להבעה אישית תרפויטית, מהנה ומספקת. ברגע שישנה התעניינות ומוטיבציה להתקדם ולפתח תחום זה באופן יותר ממוקד, זוהי נקודת המפגש עם ההוראה המוסיקלית. ומי שרוצה להמשיך ולמצוא דרכו באחד האפיקים המוסיקליים יוכל לפנות ללמידה מעמיקה יותר בתחום המוסיקלי בו יבחר.
   
  9. האם טיפול במוסיקה יכול לעזור ללקויי למידה?
  טיפול במוסיקה אינו בא במקום טיפול רפואי כלשהו. בטיפול במוסיקה ניתן לקדם ולחזק נושאים של הארכת יכולת ריכוז, העלאת מוטיבציה, שיפור יכולת המעבר בין משימות שונות ויכולת מילוי מדויקת של משימות, התמודדות עם דימוי עצמי וכל תחום רגשי אשר ספציפי לאותו מטופל.
   
  10. האם טיפול במוסיקה עוזר במקרים של דיכאון?
  אני אישית טיפלתי במקרים רבים של דיכאון על רמותיו השונות. למוסיקה ישנו כוח שמעבר למלים להגיע לכל אחד, גם אם אינו רוצה לדבר ולשתף פעולה. בכל המקרים שטיפלתי נרשמה הצלחה, גם במקרים של מטופלים שלא הגיבו ולא שיתפו פעולה עם סוגי טיפולים ומטפלים שונים כולל פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, רופאים, אחיות וכ"ו.
   
  עידכונים
  כתבות ומאמרים
  אודות Shirina
  הרצאות
  סדנאות
  שירים בריאים
  סיפורי הצלחה שלנו
  פרסומים עלינו
  Shirina להורים ותלמידים
  Shirina למורים ומוסיקאים
  ספרות מומלצת
  טיפול במוסיקה ותדרים (WM)
  שאלות ותשובות
  גלרית תמונות
  המלצות
  תעודות ורישיונות
  הורדת קבצים
  הצטרף לרשימת תפוצה

  התחבר  |  דף הבית  |  אודותינו  |  גלרית תמונות  |  שלח תגובה  |  בקשת אינפורמציה  |  מדיניות פרטיות  |  תנאי שימוש  |  צור קשר  |  מפת האתר

  2001-2019  כל הזכויות שמורות © רינה יהושע - נגינה הוליסטית
  NetzBiz.com האתר נבנה ע''י