התחבר
      אודות יוצרת השיטה     פורומים     צור קשר     דף הבית  
  למד בכיף למד באהבה ופרוץ גבולות     
  עמוד הבית » אודות Shirina

  אודות Shirina

  » כיצד נראה מפגש נגינה הוליסטית  » למי זה מיועד  » למה דוקא לבחור במורי Shirina  » יתרונות השיטה  » עקרונות השיטה 

  » משאלת ליבנו: לימוד נגינה נטול טראומות  » סיפורה האישי של יוצרת השיטה  » מה אומרים עלינו  » למה דוקא נגינה הוליסטית 
    

  שיטת רינה לנגינה הוליסטית

   

  שירינ"ה היא שיטה ללימוד נגינה הוליסטית המשלבת בתוכה ידע ממספר דיסציפלינות עיקריות:  מוסיקה, דידקטיקה, מתודיקה של הוראת הנגינה, פסיכולוגיה הומניסטית , תפיסה הוליסטית , פסיכותרפיה הבעתית וטיפול במוסיקה. השיטה מבוססת על תיאוריות, מחקרים וממצאים מדעיים בתחומים אלה. בסיס זה יחד עם ניסיון הוראתי מצטבר של כ-20 שנה והחוויה האישית של יוצרת השיטה כתלמידה לנגינה בפסנתר יצרו את שירינ"ה  כפי שהיא כיום.
   
   

   

  יוצרת השיטה מלמדת נגינה משנת 1988, ומשנת 2000 החלה ליישם את עקרונות שירינ"ה. מאז התוצאות מדברות בעד עצמן. השיטה נמצאת בהתפתחות תמידית ובצמיחה וכל העת נוספים לה  חידושים.
   

   

  השיטה הינה אקלקטית, דינאמית, וליברלית באופייה. שירינ"ה  דוגלת ביישום אישי ואינדיווידואלי המותאם במיוחד לכל תלמיד ותלמיד על פי הערכה מוקדמת , מדויקת ומקצועית, הלוקחת בחשבון את הנטיות האישיות והפוטנציאל איתו מגיע כל אחד. בשירינ"ה אין תוכנית לימוד אחידה, אין מרכז אחד ואין קצב לימוד מוכתב מלמעלה של מה אמורים להספיק בכל שנה. כל תלמיד יחד עם הוריו מכתיבים את אופן וקצב הלימוד המתאימים לו, יחד עם חומר הלימוד המועדף עליו ונבחר במיוחד עבורו.

   

  השיטה מכילה בתוכה את כל מה שצריך לדעת על מנת ללמד נגינה בצורה מוצלחת, לקבל פידבקים חיוביים מהורי התלמידים, להתפרנס ברווחה , ולצפות בתלמידים הנהנים מהשיעורים, מתאמנים בשמחה ומתמידים לאורך שנים. זו שיטה ששכרה בצידה תרתי משמע.

   

  על מנת לקחת חלק בלימוד שירינ"ה יש להיות נגנים, לרצות ולאהוב ללמד אחרים עם כל המשתמע מכך, ולהיות פתוחים לשיטת הוראה ליברלית ומזמינה, יצירתית ובלתי מתפשרת מבחינת האיכות.

  אין דרישה לניסיון קודם ממורי השיטה.

   

  קורס ההכשרה של לימוד השיטה הינו תנאי הכרחי לכל הרוצים ללמד בשיטה זו. הקורס מכיל ידע רב מדיסציפלינות רבות ושונה לחלוטין מכל גישה ותיקה להוראה ולתלמידים, כך שכל שיעור נגינה הופך עבור התלמידים לחוויה מהנה ומעשירה.

   

  השיטה פועלת במתן תמיכה והדרכה לכל מורה בפגישות מורים קבוצתיות ובהדרכות אישיות על פי הצורך. בשיטה זו המורים אינם עובדים לבד ואינם תלויים רק בלימוד מניסיונם האישי על פי ניסוי וטעייה בשוק המורים הפרטיים, אלא יש להם עבודה מסודרת על פי שיטה שהוכיחה עצמה יחד עם גיבוי ועזרה צמודה של מפתחת השיטה עצמה ואימון להצלחה.

   

  מקומות רבים המכשירים מורים לנגינה מלמדים את הפן התיאורטי של ההוראה. מעטים הם המקומות העוזרים ליישם ידע זה הלכה למעשה כאשר יוצאים לשוק ועומדים מול הורים ותלמידים, ומתעמתים מול בעיות רבות שכלל אינן קשורות לעולם הטהור של הוראת הנגינה התיאורטית.

   

  הקורס מכשיר מורים הלכה למעשה על ידי לימוד התכנים שיש לדעת כדי להצליח בהוראה ויישום התכנים הנלמדים במשחקי תפקידים, הדגמות וסימולציות וניתוח שיעורי נגינה המצולמים בוידיאו בזמן אמת.

   

  כשעובדים בשיטה אין צורך לפרסם ולחפש תלמידים. התלמידים יגיעו ברגע שישמעו על השיטה וירצו להיות חלק ממנה.

   

  זו הזדמנות לכל מורה לנגינה להיות חלק ממשהו שיש עימו חזון ליצירת דור של אוהבי מוסיקה, נגנים ויוצרים היודעים לבטא את רחשי ליבם בצלילים.

   

   

   

  הנוירולוג האמריקאי הנודע אוליבר סקס אמר :
  "ראיתי אנשים שלא יכלו לעשות צעד, אך יכלו לרקוד ואנשים שלא יכלו להוציא הברה ויכלו לשיר"
   

  שירינ"ה מבוססת על שילוב של ידע ממספר דיסציפלינות-מוסיקה, דידקטיקה,  מתודיקה של הוראת הנגינה, פסיכולוגיה הומניסטית ,תפיסה הוליסטית ,פסיכותרפיה הבעתית וטיפול במוסיקה. השיטה מבוססת על תיאוריות, מחקרים וממצאים מדעיים בתחומים אלה. בסיס זה יחד עם ניסיון הוראתי מצטבר של כ-20 שנה והחוויה האישית של יוצרת השיטה כתלמידה לנגינה בפסנתר יצרו את שירינ"ה, כפי שהיא כיום.

   

  שירינ"ה אינה מבוססת על תוכנית לימוד אחידה או קצב לימוד מוכתב מלמעלה המתווה מראש ערכים כמותיים (מה אמורים להספיק בכל שנה, הקצב הנדרש, היקפי התרגול וכדומה). השיטה דוגלת ביישום אישי ואינדיווידואלי המותאם במיוחד לכל תלמיד ותלמיד בהתאם לנטיות לבו.

  מפגשי הנגינה ההוליסטית מתחילים רק לאחר הערכה ראשונית מקיפה, המורכבת מניתוח רב ממדי מוטורי - רגשי - מנטאלי וכמובן מוסיקלי. על פי הערכה זו נקבעות ההמלצות לתוכנית הלימודים האישית שלו, אופן הלימוד המומלץ, תדירות הלימוד, המורה המתאים, קצב הלימוד ועוד. בנוסף להערכה המקצועית מאותרים במבדק גרפולוגי מקדים הכישורים, הנטיות האישיות, יכולות הילד, רצונותיו, העדפותיו, וקשייו. תשאול משלים את ההערכה המקדימה וכן מתבצעות הערכות תקופתיות המדווחות להורים בפגישות התקדמות עונתיות. על פי עקרונות השיטה אין מבחנים וציונים הגורמים לתחושת תחרות מעיקה. הדגש מושם על קידום אופטימאלי של כל אחד לפי יכולתו.  

   

  מפגשי הנגינה ההוליסטית מתאימים לכל אדם מגיל 3 עד 100. כל אחד יכול ללמוד לנגן. גם מי שאמרו לו שאין לו כישרון או שיש לו "שתי ידיים שמאליות"- זו אמרה של מי שאינו מכיר את שיטת הנגינה ההוליסטית. השיטה נותנת גם מענה לתלמידים עם צרכים מיוחדים כגון בעיות למידה, היפראקטיביים, בעלי קשיים מוטוריים, בעלי אפיונים אוטיסטים וכיו"ב. ההוראה לתלמידים אלה נעשית על ידי מורים לנגינה שהוכשרו במיוחד, והיא חפה מכל תיוג של הלומד "כמטופל". תדירות ומשך המפגש מותאמים על בסיס ההערכה הראשונית.  עידכונים
  כתבות ומאמרים
  אודות Shirina
  הרצאות
  סדנאות
  שירים בריאים
  סיפורי הצלחה שלנו
  פרסומים עלינו
  Shirina להורים ותלמידים
  Shirina למורים ומוסיקאים
  ספרות מומלצת
  טיפול במוסיקה ותדרים (WM)
  שאלות ותשובות
  גלרית תמונות
  המלצות
  תעודות ורישיונות
  הורדת קבצים
  הצטרף לרשימת תפוצה

  התחבר  |  דף הבית  |  אודותינו  |  גלרית תמונות  |  שלח תגובה  |  בקשת אינפורמציה  |  מדיניות פרטיות  |  תנאי שימוש  |  צור קשר  |  מפת האתר

  2001-2019  כל הזכויות שמורות © רינה יהושע - נגינה הוליסטית
  NetzBiz.com האתר נבנה ע''י